نتایج دقیق و با کیفیت را از مجهزترین و متخصص ترین ها بخواید
اصفهان،خیابان فردوسی
مجتمع حکیم
تلفن تماس
03132229284
03132209893
شنبه تا چهارشنبه : 20:30 - 6:15 پنجشنبه : 19:00 - 6:15 روزهای تعطیل : 13:00 - 6:15

cobas

دستگاه Cobas e411 ، با بکارگیری تکنولوژی جدید الکتروکمیلومینسانس (ECL)، سطح بالایی از صحت و دقت را در سنجش آنالیت ها امکان پذیر کرده است.

coagulometer

ازمایشگاه دکتر برادران مجهز به دستگاه coagulometerبرای انجام ازمایشات انعقادی از جمله factor 5-pro s-pro cو …میباشد.

Inverted microscop

ازمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی دکتر برادران دارای Inverted microscopجهت ازمایشات پیوند اعضا اماده خدمت رسانی میباشد.

atomic absorbtion

فلزات سنگین مورد ازمایش مشتمل بر :

  • سرب
  • جیوه
  • کادمیوم
  • سلنیوم
  • کروم
  • نیکل
  • مس
  • منگنز
  • ارسنیک

AutoAnalyzer

این کار به وسیله مخلوط کردن، واکنش معرف و اندازه گیری رنگ سنجی در حضور جریان مداوم انجام می‌شود. اساس سنجش‌های این دستگاه اسپکتروفتومتری است بدین ترتیب که پس از جداسازی سرم خون، معرف مورد نظر (برای سنجش هر ترکیبی که باید سنجش شود بطور مثال قند خون)به سرم اضافه می‌شود و ترکیب نهایی به رنگ خاص درمی اید با توجه به قانون بییر مبنی جذب انتخابی نور توسط مواد مختلف، نوری با رنگ مکمل رنگ ترکیب نهایی را از آن عبور داده و میزان جذب نور را اندازه گیری می‌کند سپس آن را با میزان جذب نور استاندارد مقایسه و به نسبت آن مقدار ترکیب مورد نظر را با عدد اعلام می کند.

Tissue processor

این دستگاه برای آماده سازی نمونه بافت های مورد نظر به صورت لایه نازک برای مطالعه توسط میکروسکوپ میباشد. برای استفاده ابتدا محفظه های دستگاه را از محلولهای لازم پر میکنند. سپس بافتها را در کپسولهای موم مانند سفید رنگی قرار میدهند و کپسولها را در ظروف جراگانه قرار میدهند. یک بازوی مکانیکی ظروف حاوی بافتها را از محفظه ها عبور میدهد و سپس بافتهای درون کپسولها به کمک اجزای الکترومکانیکی دستگاه به لایه های نازک تبدیل میشوند

Flow cytometry

نمونه سلولی مورد آنالیز به صورت پخش یکنواخت در آمده و توسط مایع ایزوتونیک تحت فشار وارد ستون باریکی که از مایع شیت پر شده است می‌گردد. محلول شیت اطراف مجرای باریک را احاطه کرده و نمونه مورد آنالیز به صورت یک جریان مرکزی از وسط محلول شیت به صورت سلول‌های تک تک و پشت سر هم در می‌آید. سرعت عبور ممکن است به۱۰ متر در ثانیه برسد. برای شناسایی نشانگرهای سطحی، نمونه مورد آنالیز با آنتی بادی‌های  منوکلونال اختصاصی که با یکی از فلوروکروم‌ها نشاندار شده‌اند مجاور می‌گردد. چنانچه واکنشی صورت گرفته باشد سطح سلول دارای خاصیت فلورسانس شده و با جذب نور لیزر برانگیخته و طول موج بلندتری بازتاب می‌کند. نور بازیافتی در زوایای مختلف مورد سنجش قرار می‌گیرد. حساسیت جداسازی سلول‌ها بستگی به شکل و شدت نور لیزر دارد. قطر پرتو لیزر حدود ۶۵۰ میکرومتر بوده که توسط عدسی‌هایی در مسیر آن، که دارای قطر باریک می باشدبا سلول برخورد می‌کند. اندازه‌گیری پراکندگی یا پخش نور لیزر در طول محور پرتو تابش یا از پیش رو بستگی به اندازه سلول دارد. آنالیز بازیافت نور فلورسانس بعد از برخورد با نور لیزر در زوایای جانبی و زاویه ۹۰ درجه خصوصیاتی از وضعیت آنتی ژنی و محتویات درون سلولی را ارائه می‌دهد.

Bactec

حجم اندک نمونه مورد استفاده برای کشت، خصوصا برای نوزادان و کودکان.

دقت و حساسیت فوق العاده در تشخیص رشد میکرو ارگانیسم ها.

ثابت نگه داشتن دمای رشد میکروارگانیسم ها هنگام رشد.

دارا بودن مواد غذایی خاص برای رشد میکرو ارگانیسم ها که در محیط های معمولی رشد نمی کنند.

دارا بودن رزین های مخصوص جذب آنتی بیوتیک های موجود در نمونه بالینی( که مانع از رشد میکروارگانیسم ودر نتیجه  کشت منفی می گردد. حتی در صورت مصرف آنتی بیوتیک امکان مثبت شدن کشت در سپتی سمی ها وجود دارد.)

حرکت گهواره ای هر ۱۰ ثانیه یک بار در هر ردیف از  ویال های موجود در انکوباتور.

رشد میکرو ارگانیسم های بی هوازی بدون استفاده از Gas pack یا سیستم های بی هوازی دیگر.

تشخیص سریع میکروارگانیسم های  کند رشد (مانند مایکوباکتریوم ها) با استفاده از ویال های اختصاصی.

کوتاه شدن زمان پاسخ دهی به بیمار

 

مشخصات محیط کشت ( ویال BACTEC)

حاوی محیط کشت مایع مغذی

حاوی کربن رادیو ایزوتوپ ۹۶

Sensors انتهای هر ویال در دستگاه، ۱۴Co2 را شناسایی کرده و سیگنال می دهد .

هر باتلی که چنین سیگنالی را ایجاد نماید به عنوان باتل مثبت تلقی شده و پس از خارج شدن از دستگاه بر روی محیط های مختلف جهت شناسایی جنس-گونه باکتری کشت داده می شود.

باز کردن چت
به راهنمایی نیاز دارید؟!
سلام👋
چطور میتونم کمک کنم؟